Czym charakteryzują się podnośniki nożycowe?Podesty nożycowe zaliczają się do najmocniejszych podnośników. Znajdują one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ich budowa przenoszona jest dodatkowo na mniejsze urządzenia, np. w formie specjalnych lewarów samochodowych. Jak działa podnośnik nożycowy?

Podnośniki pojedyncze i podwójne
Standardowo podnośniki nożycowe podzielić można na pojedyncze oraz podwójne. Urządzenia pierwszego typu to podesty wyposażone w jedną parę nożyc. W takim rodzaju konstrukcji proces unoszenia odbywa się poprzez zastosowanie dwóch siłowników. Analogicznie, w modelach podwójnych stosowany jest podwójny układ nożyc napędzanych siłownikami. Podesty z dwoma układami są na ogół stabilniejsze oraz sztywniejsze, a tym samym mocniejsze. Najczęściej wykorzystuje się je w formie podnośników recepcyjnych. W takim przypadku platforma przenoszona może być na większe odległości, a także jest w stanie udźwignąć znacznie większy ciężar.
Działanie podnośnika nożycowego
Zwyżki nożycowe działają w stosunkowo prosty sposób. Mogą być napędzane za pomocą akumulatorów, baterii lub silników spalinowych. Rodzaj zasilania zależy przede wszystkim od miejsca, w którym pracowało będzie urządzenie. Modele elektryczne stosowane są wewnątrz pomieszczeń, ponieważ nie zanieczyszczają otoczenia i nie generują hałasu. Modele spalinowe z reguły generują większa energię, przez co sprawdzają się na wymagającym i trudnym terenie. Niezależnie od rodzaju zasilania, inicjacja procesu rozkładania nożyc odpowiada za uniesienie się podestu.
Zastosowanie podnośników nożycowych
W przypadku sprzętu takiego, jak podnośniki wynajem jest najbardziej ekonomiczną i wygodną formą korzystania ze zwyżki. Charakterystyczna konstrukcja sprawia, że podnośniki nożycowe znajdują zastosowanie m.in. na liniach produkcyjnych, podczas realizacji prac wykończeniowych, w obsłudze towarów gabarytowych czy tez na budowach. Modele o tym typie konstrukcji posiadają bardzo duży udźwig - ponad 1T. Dzięki obecności szerokiego kosza wysięgnika, praca na zwyżce nożycowej jest stabilna i bezpieczna.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi