Sposoby na ukrycie kabli w mieszkaniu – sprawdź, czy znasz je wszystkie!Plączące się dookoła kable psują aranżację Twojego pomieszczenia? Pozbądź się ich raz na zawsze! Poznaj cztery sprawdzone sposoby, dzięki którym sprytnie zamaskujesz obecne w domu przewody w taki sposób, by nie rzucały się w oczy. Zobacz!

Plastikowe maskownice do kabli – sprytny sposób na ich zakrycie

Najczęściej stosowanym sposobem na zakrycie nieestetycznych kabli są bez wątpienia maskownice. Te plastikowe, białe szyny z powodzeniem pomieszczą w środku nawet kilka kabli – sprawdzą się zatem w miejscach, w których przewodów jest szczególnie dużo. Najlepiej montować je na ścianach w tej samej barwie – wtedy nie będą aż tak rzucać się w oczy. Warto też umieszczać maskownice albo tuż przy posadzce albo tuż pod sufitem – dzięki temu będzie to wyglądać na celowy zabieg aranżacyjny, a nie na coś, co ma na celu jedynie zamaskować psujące wystrój wnętrza przewody elektryczne.

Uporządkuj przewody pod biurkiem

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie przy biurku masz do czynienia z największą plątaniną przewodów. Tu również najłatwiej ją uporządkować. Wystarczy jedynie wyciąć w blacie otwór, przez który przełożysz przewody, a resztę podkleić w taki sposób, by przylegały do spodniej części blatu oraz do nóg stołu. Powinieneś również zadbać o to, aby umieszczone na blacie kable nie uciekały na dół. Pomogą Ci w tym chociażby metalowe spinacze przytwierdzone do ich górnej części.

Sam wykonaj własną maskownicę do kabli

Nie chcesz kupować specjalnych maskownic na kable? Martwisz się tym, że nie będą pasować do wystroju Twojego pomieszczenia? Spokojnie – możesz wykonać takie akcesorium samodzielnie i zadbać o to, aby perfekcyjnie harmonizowało z wystrojem wnętrza. Wystarczy Ci do tego pudełko po butach oraz odrobina wyobraźni. W bocznej ściance kartonika wytnij niewielkie, okrągłe otwory przez które przełożysz kable. Do środka włóż natomiast przedłużacz, do którego podłączysz wszystkie przewody. Samo pudełko możesz z kolei okleić i przyozdobić w taki sposób, by wpisywało się idealnie w stylistykę pomieszczenia – świetna zabawa przy tworzeniu gwarantowana!


Zamiast chować, wyeksponuj

Choć brzmi to dość kontrowersyjnie, czasem nie warto na siłę chować przewodów elektrycznych. Zamiast tego lepiej je wyeksponować tak, by służyły za dodatkową dekorację pomieszczenia i tworzyły jego unikatowy klimat. Jak to zrobić? Wystarczy ułożyć je na ścianie w jakiś wzór – np. kwadrat lub gwiazdę i przytwierdzić tak, by się nie przesuwały. Możesz też otoczyć nimi tak jak gdyby tworzyły ramkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkich we wnętrzach stylizowanych na loftowe i industrialne – w których „niedokończony” charakter jest celowy i zamierzony.
Liczbę znajdujących się na widoku przewodów zmniejszysz także, decydując się na zakup urządzeń elektrycznych, które działają bezprzewodowo. Zapoznaj się z informacjami na ich temat – zajrzyj do tego artykułu: Uwolnij się od przewodów! Poznaj bezprzewodowe systemy muzyczne.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi