Czym charakteryzują się stoły cateringowe?Nie ma przyjęcia, imprezy firmowej, kinderbalu czy nawet imprezy rodzinnej, która mogłaby się obyć bez porządnego stołu cateringowego. Zazwyczaj te, które na co dzień posiadamy w domach, są za małe do tego typu imprez, już nie wspominamy o większych imprezach służbowych. Wtedy koniecznością jest wynajęcie samych stołów lub jeszcze lepiej firmy eventowej, która takie stoły posiada na wyposażeniu.


Jakie cechy powinny posiadać takie stoły, żeby spełniały dobrze swoją funkcję?

Wytrzymałe i lekkie

Na takim stole ustawiamy często bardzo dużą ilość różnego rodzaju przekąsek, jedzenia i napoi. Dlatego musi być on bardzo stabilny i wytrzymały. Specyfika ich używania również wymaga tego, aby były jak najtrwalsze. Są często transportowane, rozkładanie, ale i po każdej imprezie czyszczone. Do tego powinny być odporne na działanie wysokich temperatur i pary wodnej.

Rożne rozmiary

Stoły takie są używane nie tylko przez duże firmy eventowe, ale również osoby prywatne organizujące przyjęcia w swoim domu czy ogrodzie. Na szczęście na rynku dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Uniwersalne będą komplety składające się z pojedynczych krzeseł i kilkuosobowych stołów. Sprawdzą się zarówno podczas eleganckiego wesela, jak i podczas rozmaitych spotkań o charakterze biznesowym lub szkoleniowym.

Składane

Charakter imprezy wymaga czasem złożenia stołów po poczęstunku, by zrobić miejsce na zabawę, tańce, czy inne przewidziane przez klienta atrakcje. Mechanizm powinien być maksymalnie łatwy w obsłudze i niezawodny. Ułatwi to ustawianie obsłudze, ale też zapewni bezpieczeństwo użytkownikom. Nie ma ryzyka, że stół złoży się sam, kiedy w pobliżu są osoby dorosłe czy dzieci.
U producenta mebli, w firmie Meblant znaleźliśmy ciekawe rozwiązania techniczne, ułatwiające składanie i rozkładanie. Posiadają również funkcję sztaplowania, co zdecydowanie ułatwia ich transport oraz przechowywanie, bowiem po złożeniu, stołu zajmują niewiele miejsca.

Wygląd

Dostępne są takie o prostym klasycznym wyglądzie, ale i bardziej eleganckie i wymyślne wzory. Wszystko zależy od rodzaju imprezy, jaki przyjdzie nam obsługiwać. Możemy zainwestować w najbardziej uniwersalny wygląd i obsłużymy wtedy większość imprez, ale może się zdarzyć, że wymogi klienta są dosyć specyficzne. Bezpieczniej mieć po prostu różne meble w swoim asortymencie, wtedy mamy gwarancję, że jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie na każdy rodzaj wydarzenia.

Cena

Powinna być dostosowana do jakości wykonania i trwałości materiału. Czasem warto rozważyć przeznaczenie większej kwoty na zakup, który będzie potem służył i wyglądał elegancko latami.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi