Zalety stosowania kinkietów zewnętrznych do oświetlenia posesjiOświetlenie to bardzo ważny element każdej posesji. Powinno być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Jednym z najlepszych rozwiązań są kinkiety zewnętrzne. Ozdobią posesję, a ponadto zadbają o bezpieczeństwo i komfort domowników. Dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju oświetlenie? Poznaj wszystkie zalety zewnętrznych kinkietów.


Zdobiące ogród skalniaki, płotki czy kamienne ścieżki po zmroku mogą stać się swoistą pułapką. O wszelkie wystające elementy bardzo łatwo się potknąć. By nie musieć poruszać się wokół domu z latarką, warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie zewnętrzne. Mrok nocy idealnie rozświetlą kinkiety. Stworzą w ogrodzie wyjątkowy nastrój, ozdobią budynek i odstraszą intruzów. Dzięki bogatej ofercie łatwo dobierzesz kinkiet odpowiadający twoim potrzebom. 

Estetyka

Zewnętrzne kinkiety to doskonała ozdoba domu. Warto wybrać takie, które pasują do elewacji i stylu budynku. Zwolennicy nowoczesności mogą sięgnąć po kinkiety minimalistyczne, ze stali i szkła. Do domu o bardziej tradycyjnej bryle lepiej będzie pasowało oświetlenie klasyczne, np. stylizowane na stare latarnie z kutego żelaza. 

Ekologia 

Producenci coraz częściej oferują kinkiety solarne z diodami LED. Dzięki nim w prosty sposób oszczędzasz energię elektryczną, a zatem dbasz o środowisko. – "Solarne panele kumulują energię słoneczną i zamieniają na elektryczną. Mogą zasilać diody przez 4 do nawet 20 godzin. Rozświetlą twoją posesję nawet w pochmurne dni" – wyjaśnia ekspert z firmy Aurora Garden.

Łatwy montaż

Jeśli zdecydujesz się na kinkiet solarny, unikniesz zamieszania związanego z doprowadzaniem zasilających kabli. Dzięki bezproblemowej instalacji oświetlenie możesz zamontować gdzie tylko chcesz. Pozwoli to na stworzenie ciekawej aranżacji i doświetlenie wszystkich miejsc, które tego potrzebują. 

Czujniki ruchu i zmierzchu 

Wiele kinkietów posiada przydatne czujniki. Jedne odpowiadają za to, by światło zapalało się po zmierzchu i gasło po wschodzie słońca. Inne z kolei wykrywają ruch. Gdy ktoś znajdzie się w zasięgu kinkietu, emitowana jest wiązka intensywnego światła.
Wybierając kinkiet zwróć uwagę na to, czy jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Najbardziej trwałe będą te wykonane ze stali nierdzewnej i innych metali. Warto przyjrzeć się także stopniowi ochrony IP. Informuje on o bezpieczeństwie produktu, czyli jak dobrze obudowa chroni wnętrze kinkietu, na przykład przed deszczem. Ten rodzaj zewnętrznego oświetlenia powinien mieć oznaczenie IP54.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi