Dla kogo pompa ciepła? Co należy wiedzieć przed zakupemPompy ciepła coraz częściej są wybierane jako komfortowe w użytkowaniu i tanie w eksploatacji ogrzewanie. Rzeczywiście dzięki pompie ciepła można liczyć na niskie koszty ogrzewania i to przez wiele lat. Coraz bardziej tracą natomiast tradycyjne formy ogrzewania z uwagi na rosnące ceny paliwa. Są one z roku na rok coraz droższe i trudno jest przewidzieć, jak będzie to wyglądać za kilka lat.


Zalety pompy ciepła

Produkowane obecnie pompy ciepła, takie jak na przykład te w ofercie sklepu internetowego 499.pl,  to niezawodne, oszczędne  i przyjazne dla środowiska naturalnego źródła ciepłaW Polsce cieszą się one coraz większą popularnością. Decydując się na pompę ciepła, nie trzeba budować komina, co przekłada się na niższe koszty budowy domu. Nie ma również problemu związanego z poszukiwaniem paliwa o odpowiedniej jakości w atrakcyjnej cenie. Pompa ciepła to obecnie jedno z tańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Przy okazji nie wymaga uciążliwej obsługi. Ograniczona jest ona tylko do odpowiedniego ustawienia regulatora i dopasowania pracy instalacji do aktualnych  potrzeb domowników.

Po jakim czasie zwraca się pompa ciepła?

W przypadku zakupu pompy ciepła realny czas zwrotu inwestycji to 5-7 lat w porównaniu z kotłownią na olej opałowy bądź gaz płynny czy ogrzewaniem elektrycznymPrzy odpowiedniej instalacji żywotność pompy ciepła wynosi nawet 50 lat. Może być ona z powodzeniem jedynym źródłem ogrzewania budynku, ale równie dobrze można połączyć ją z innymi urządzeniami, np. kolektorami słonecznymi czy kominkiem z płaszczem wodnym. Pompa ciepła z powodzeniem współpracuje ponadto z kotłem gazowym i olejowym. W razie potrzeby pompa ciepła może również schłodzić mieszkanie w okresie letnim.

Dodatkowe funkcje pompy ciepła

Pompy ciepła są niskotemperaturowym źródłem ciepła. Tym samym mogą ogrzewać wodę, która zasila instalację c.o. do temperatury rzędu 55-65 stopni Celsjusza. Wymaga to zastosowania dodatkowej, przystosowanej do tego instalacji grzewczej. Pompy ciepła stosuje się obecnie zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych. Sprawdzają się one jako alternatywne rozwiązanie dla ogrzewanie olejem opałowym bądź gazem płynnym. W tym przypadku koszty ogrzewania są o wiele niższe. Pompa ciepła jest ciekawą alternatywą dla gazu ziemnego, jeśli zachodzi potrzeba wykonania drogiego przyłącza gazu do danego budynku. Sprawdza się dobrze w przypadku budynków energooszczędnych, które nie mają dużego zapotrzebowania na ciepło.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi