Najlepsze zapory śniegowe na dach – śniegołapyNa dachach budynków, zwłaszcza budynków mieszkalnych, montuje się akcesoria, które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa mieszkańców, przechodniów, jak i osób, które poruszają się po dachu w celu udrożnienia komina czy też naprawy usterki po niedawnej nawałnicy. Akcesoria te możemy podzielić na kilka kategorii. W pierwszej znajdą się tzw. stopnie i ławy kominiarskie, w drugiej urządzenia montowane w celu zapewnienia ochrony odgromowej, w trzeciej m.in. płotki i rury przeciwśniegowe

Ochrona przeciwśniegowa

Ostatnia z wymienionych kategorii obejmuje akcesoria zapewniające ochronę przeciwśniegową. Ściślej mówiąc, akcesoria te mają zapobiegać nagłemu osuwaniu się śniegu z rozmaitych pokryć dachowych. Zalegająca na dachu znaczna ilość ubitego i ciężkiego śniegu może zagrażać bezpieczeństwu osób poruszających się w okolicach budynku, zarówno domowników, jak i przechodniów. Poza tym gruba warstwa śniegu, spadając z wysokości, może uszkadzać okapy i rynny, a także znajdujące się poniżej fragmenty ogrodzenia czy zaparkowane w pobliżu budynku pojazdy. Aby zapobiec takiej sytuacji, na dachach budynków montuje się śniegołapy (śniegołapy rurowe w atrakcyjnych cenach dostępne są w tym sklepie internetowym), które utrzymują grubą warstwę śniegu na wysokości, przy czym jednocześnie pozwalają na jego stopniowe topnienie i usuwanie. Oczywiście w sytuacji, gdy na dachu nagromadzi się zbyt wiele śniegu, a pogoda nie sprzyja topnieniu, warto usunąć go ręcznie.

Płotki czy rury przeciwśniegowe?

Zarówno płotki, jak i rury przeciwśniegowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób, którym zależy na zapewnieniu ochrony przeciwśniegowej. Do chętnie kupowanych akcesoriów z tej kategorii należą również rozbijacze śniegu oraz stopery śniegowe. To, na jakiego typu akcesoria ostatecznie się zdecydujemy, uzależnione jest m.in. od konstrukcji dachu czy też rodzaju pokrycia dachowego. Niekiedy przeważają również względy estetyczne.
Płotek przeciwśniegowy nie jest rozwiązaniem szczególnie estetycznym, choć niejednokrotnie udaje się dostosować jego kolor do barwy pokrycia dachowego. Nieco lepiej prezentują się na dachu rury przeciwśniegowe.

Śniegołapy rurowe do różnych pokryć dachowych

Śniegołapy rurowe są alternatywą dla płotków przeciwśniegowych – podobnie jak one zatrzymują śnieg na dachu, nie dopuszczając do jego nagłych osunięć. Oczywiście śnieg może spadać za dachu poprzez otwory pomiędzy rurami, ale nie są to ilości zagrażające bezpieczeństwu. Śniegołapy chronią również okapy i rynny, które w przypadku nagłego osunięcia mogłyby ulec uszkodzeniu.
Rury przeciwśniegowe charakteryzują się estetycznym wyglądem, dlatego spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Poza tym można je stosować w przypadku rozmaitych pokryć dachowych, począwszy od pokryć płaskich, poprzez blachodachówkę, dachówkę betonową i ceramiczną, karpiówkę, a skończywszy na blasze na rąbek stojący. Ogromna zaletą śniegołapów rurowych jest również łatwość montażu poszczególnych elementów zestawu.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi