Wycieraczki wejściowe, czyli czystość od proguSkąd bierze się brud w naszych mieszkaniach? Nie ulega wątpliwości, że dużą część zanieczyszczeń sami do nich przynosimy – główne na butach, które są najbardziej narażone na kontakt z piachem, ziemią, kurzem, pyłem i innymi rzeczami, które wolelibyśmy raczej zostawić na zewnątrz. Żeby ograniczyć ich „noszenie się” do domu lub innego lokalu, należy zainwestować w dobre wycieraczki wejściowe.


Brud to twój wróg

Zapewne każdy z nas od dzieciństwa słyszał upominania rodziców, żeby dokładnie wycierać nogi przed wejściem do mieszkania. Z czasem oczyszczanie butów o wycieraczkę wchodzi nam w nawyk tak mocno, że nie zastanawiamy się głębiej nad jego znaczeniem. Czy chodzi tylko o to, że naniesione zanieczyszczenia wyglądają brzydko? Oczywiście, jest to jakiś powód, ale nie jedyny i nawet nie najważniejszy. Dużo istotniejszych jest fakt, że przyniesiony z zewnątrz brud sprzyja niszczeniu podłogi.
- "Ziarenka piachu, ziemia i pył działają na podłoże jak papier ścierny – mówi przedstawiciel sklepu internetowego Hurtowniachemiczna.com – Przenoszone na podeszwach obuwia stopniowo uszkadzają podłoże, powodując zarysowania. Szczególnie zagrożona jest tutaj podłoga drewniana, pokryta warstwą lakieru, chroniącego przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Jeśli ta powłoka zostanie uszkodzona, podłoga straci swoją urodę i będzie starzeć się dużo szybciej".
Innym ważnym powodem, dla którego należy korzystać z wycieraczek, jest fakt, ze zanieczyszczenia z zewnątrz mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Szczególnie chodzi tu o śnieg, który po roztopieniu zostawia mokre plamy, na których bardzo łatwo się poślizgnąć, szczególnie jeśli podłoga jest wykonana z gładkich płytek ceramicznych

Jaką wycieraczkę wybrać?

Idealna wycieraczka podłogowa powinna posiadać kilka cech. Po pierwsze powinna być wykonania z chłonnego i dość szorstkiego materiału, który skutecznie usunie zanieczyszczenia z obuwia i zatrzyma je, nie pozwalając na ich dalsze przenoszenie przy kolejnym użyciu. Wymogi te spełniają wycieraczki, które znajdziemy w ofercie sklepu Hurtowniachemiczna.pl – wykonywane są one z wytrzymałego polipropylenu podkładzie z PCV, który zabezpiecza wycieraczkę przed przemieszczaniem się pod czas wycierania butów. Wykonanie z tworzyw sztucznych powoduje, że wycieraczki wejściowe tego typu są całkowicie odporne na kontakt z czynnikami takimi jak wilgoć i zawarte w nich związku chemiczne (np. sól używana do posypywania ulic i chodników w okresie zimowym) wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie słoneczne. Wymiary wycieraczek powinny być dostosowane do szerokości drzwi lub korytarza, w którym je umieścimy. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. logomaty, czyli wycieraczki opatrzone logo firmy – stanowią one dodatkowy element promocji obiektu. 

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi