Małe maszty na budowę okolic domuGdy budujemy dom, zależy nam na tym, by nie tylko jak najszybciej wznieść jego konstrukcję, ale też zadbać o detale wykończeniowe i odpowiednio zagospodarować okolice domu. Kiedy prace wykonują zatrudnieni robotnicy, im dłużej będą pracować, tym więcej będziemy musieli im zapłacić. Kiedy sami zajmujemy się wykończeniówką i aranżacją ogrodu, również zależy nam na czasie – jak najszybciej chcemy cieszyć się swoją posiadłością w pełni. Brak światła słonecznego wcale nie musi nas przy tym ograniczać – możemy wykorzystać maszty oświetleniowe.


Prace przy budowie okolic domu nie tylko latem

Z robotami budowlanymi, czy ogrodowymi, kojarzy nam się przede wszystkim lato. To wtedy dni są najdłuższe, więc mamy najwięcej czasu na realizację swoich planów. Gdy zatrudniamy ekipę, to im więcej dni spędzą na naszej posesji, tym wyższy będzie rachunek, jaki wystawi firma. Kiedy zajmujemy się tym sami, zwykle czas mamy tylko popołudniami po pracy. Wiosna i jesień też mogą być odpowiednimi porami roku do popołudniowych prac w okolicach domu, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem masztu oświetleniowego do pracy w warunkach niedostatecznej widoczności. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirentwypożyczenie masztu do przydomowych prac wcale nie musi być drogie, bo ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Jaki maszt oświetleniowy na budowę okolic domu wybrać?

W wypożyczalniach sprzętu budowlanego znajdziemy przede wszystkim maszty z halogenami LED. Dostępne są maszty o różnej efektywności wyrażanej w lumenach, z różną ilością diod i z lampami o różnych wymiarach. Wybierając maszt oświetleniowy, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na obszarze oświetlenia, tzn. ile metrów kwadratowych możemy oświetlić. W wypożyczalniach sprzętu znajdziemy proste maszty oświetleniowe, których stojaki (zwykle trójnogi) ważą zaledwie kilkanaście kilogramów, podobnie jak lampy i belki. Ich wysokość to zwykle ok. 3,4-4,0 m, przy czym obszar oświetlenia to nawet kilkaset metrów kwadratowych. Są wystarczające do prac w okolicach domu. Maszty oświetleniowe wykorzystywane są również na znacznie większych budowach i obszarach – to urządzenia znacznie bardziej zaawansowane, wyposażone w specjalistyczne sterowniki z dziennikami zdarzeń, regulatorami czasowymi z tygodniowym harmonogramem. Nie warto jednak przepłacać. Jeżeli mamy wątpliwości, jaki maszt najlepiej sprawdzi się do naszych potrzeb, poprośmy o pomoc pracownika wypożyczalni sprzętu budowlanego.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi