Kreatywność w ogrodnictwie – do czego przyda się wózek ogrodowy?Wózek ogrodowy jest elementem wyposażenia, który z pewnością znany jest każdej osobie posiadającej własną działkę. Ten prosty sprzęt znacznie ułatwia transport cięższych towarów stosowanych w ogrodnictwie, takich jak worki z ziemią, donice czy różnego typu materiały konstrukcyjne. Przy pomocy dobrego wózka ogrodowego można zauważalnie przyspieszyć swoją pracę, oszczędzając sił i zdrowia. Akcesorium to jest niezbędne podczas tworzenia nowych grządek, przydaje się także przy rutynowych czynnościach, jak rozwożenie nawozu.


Praktyczne zastosowania – dlaczego warto nabyć wózek ogrodowy?

Jeśli prowadzimy uprawę warzyw na niewielką skalę, lub posiadamy własny, prywatny sad, rozsądnie jest zapewnić sobie komfortowy sposób transportu zbiorów. W tym celu bardzo przydatny bywa wózek ogrodowy, ponieważ można bez najmniejszego problemu dotrzeć nim do każdego zakątka ogrodu, podjeżdżając tuż pod grządkę lub drzewo owocowe.
W odróżnieniu od zwykłych taczek, standardowy wózek ogrodowy zazwyczaj posiada dwie pary kół, dzięki czemu gwarantuje stabilny przewóz ładunku, bez ryzyka przypadkowej wywrotki. Egzemplarze o wyższej jakości posiadają opcję przechylenia misy, bez konieczności podnoszenia całego wózka ogrodowego, dzięki czemu nawet słabsze osoby nie powinny mieć trudności z jego użytkowaniem.
Zakres dostępnych modeli wózków ogrodowych jest zaskakująco szeroki. Większość sprzedawców dysponuje zarówno modelami klasycznymi, opierającymi się na drewnianej lub metalowej misie w kształcie skrzyni, nie brak jednak także bardziej unowocześnionych egzemplarzy, posiadających lżejszą konstrukcję oraz wiele dodatkowych opcji i udogodnień. Można natrafić się na wózki ogrodowe posiadające wymienne misy oraz koła, co daje duże pole do wprowadzenia spersonalizowanych modyfikacji.

Jakie są nietypowe zastosowania wózków ogrodowych?

Okazuje się, że wózek ogrodowy jest akcesorium znacznie bardziej interesującym, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Niektórzy pomysłowi ogrodnicy postanowili odnowić swoje stare wózki ogrodowe, dając im drugie życie jako nietuzinkowa ozdoba posesji. Co ciekawe, wózek ogrodowy jest doskonale przystosowany do pełnienia roli takiej nietypowej donicy lub skrzyni na kwiaty – charakteryzują go bowiem:
  • Duża pojemność
  • Silna i wytrzymała konstrukcja
  • Odporność na warunki atmosferyczne
  • Stylowy, urokliwy wygląd
Wózek ogrodowy nadaje się także do pewnych usprawnień i modyfikacji – wiele modeli umożliwia podpięcie ich do roweru lub trójkołowca, co jest bardzo pomocne podczas pokonywania większych dystansów. Nawet jeśli wybrany przez nas model nie jest przystosowany do tego fabrycznie, to wystarczy zwykła, silna linka, aby umożliwić sobie szybki i komfortowy przewóz ładunku.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi