Pokrycie dachu płaskiego – wybór materiału i cenaDachy płaskie to znak rozpoznawczy domów o nowoczesnej bryle. Jakie pokrycie dachu płaskiego będzie najlepsze na tego typu budynek? Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy wybrać nie tylko tani, ale i wysokiej jakości dach, który sprawdzi się zarówno na płaskich, jak i na wielospadowych zadaszeniach. Dziś dowiesz się, jakie pokrycie będzie najlepszym wyborem w przypadku dachów, które są płaskie.


Pokrycie dachu płaskiego – materiał

Dach płaski to najłatwiejszy rodzaj pokrycia, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego materiału. Dlaczego? Nie ma spadów i kątów nachylenia, które wykluczałyby dany typ poszycia. Możemy więc postawić nie tylko na wysoką jakość, ale również na niską cenę. Jeśli zależy nam na obydwu tych kwestiach, idealna okaże się blacha trapezowa, słynna z bardzo wysokiej klasy i wytrzymałości oraz stosunkowo niskich kosztów położenia i zakupu.
Jeśli więc chcemy, by nasz płaski dach był wykonany z dobrego, odpornego na negatywne czynniki zewnętrzne i taniego materiału, blacha trapezowa w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Pamiętajmy jednak, że mimo iż do tej pory blacha ta kojarzona była głównie z pokryciem budynków przemysłowych, rozwój technologii sprawia, że szeroki wybór kolorów i typów blachy trapezowej, czyni ją atrakcyjną również w roli pokrycia dachów domów.

Pokrycie dachu blachą trapezową

Dach z blachy trapezowej to szczególnie ekonomiczne i tanie rozwiązanie, w przypadku potrzeby pokrycia ogromnych połaci. Z uwagi na to, że blachę tę możemy zakupić na wymiar, nie ma potrzeby docinania jej, czy tracenia czasu na dokładne wymiarowanie i przycinanie wystających części.
Oczywiście jeśli blacha trapezowa nie spełnia naszych oczekiwań, może sprawdzi się blachodachówka w arkuszach lub modułach, którą równie łatwo zainstalujemy na dachu. Jeśli nigdy nie kładliśmy poszycia, warto jednak wynająć do tego celu ekipę, która wszelkie pracę przeprowadzi sprawnie i szybko.
Zanim jednak przystąpimy do montażu, należy zadbać o wykonanie profesjonalnej więźby, która odpowiada za bezpieczeństwo i jakość dachu. Nie sposób pominąć termoizolacji pokrycia, dzięki której poddasze domu nie będzie narażone na wilgoć i grzyba, a ciepło z mieszkania będzie dłużej utrzymywać się w pokojach, co z kolei przedłoży się na oszczędności i ekonomiczną eksploatację lokalu.

Pokrycie na płaski dach – cena

Cena pokrycia dachu płaskiego blachą trapezową, zależna jest od producenta, u którego kupimy materiały. Poza tym należy doliczyć do niej również koszty, które wygeneruje zatrudnienie ekipy i ewentualne prace wykończeniowe, takie jak chociażby ocieplenie.
Średnia cena, jaką musimy zapłacić za pokrycie na płaski dach, wynosi od 23zł/m². Wszystko zależy też od tego, czy blacha będzie dodatkowo powleczona. Przykładowo blacha trapezowa ze specjalnym filmem antykorozyjnym i zabezpieczającym, to koszt, który zaczyna się już od 40zł/m².

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi