Budowa domu jednorodzinnego – jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?Budowa domu jednorodzinnego to długa i trudna droga. Pojawiające się kłopoty przyczyniają się do zwiększonego stresu i podenerwowania. Aby zniwelować występowanie trudnych sytuacji, warto zawczasu zastanowić się nad wykonawcą naszego wymarzonego domu. Na rynku działa mnóstwo firm budowlanych, jednak nie każda jest godna zaufania. Jak wybrać wykonawcę do budowy domu jednorodzinnego, by móc cieszyć się ze spełnionych marzeń bez uszczerbku na zdrowiu i nadszarpniętego budżetu? Przeczytaj poniższy artykuł i nie daj się zwieść!


Internet – źródło wiedzy o wykonawcach

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie traktował internetu poważnie. Obecnie to źródło informacji nie tylko o światowych wydarzeniach, lecz także o lokalnych firmach. To właśnie tu możemy odnaleźć mnóstwo opinii o wybranym wykonawcy. Nierzetelne przedsiębiorstwa są błyskawicznie opisywane na forach internetowych, a nieprzychylne komentarze w sieci szerzą się z prędkością światła. Niełatwo jest usunąć niepochlebne opinie, a firmy budowlane zdają sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego tak wiele przedsiębiorstw przykłada się do swojej pracy i dba o zadowolenie zarówno klientów, jak i pracowników.
Samo czytanie opinii może jednak nie wystarczyć. Z tego powodu warto samodzielnie rozpocząć wątek na tematycznym forum internetowym i zapytać o rzetelnego wykonawcę lub poprosić o ocenę konkretnej firmy. Z pewnością znajdą się osoby, które z nią współpracowały i zechcą podzielić się swoimi odczuciami.
Mimo że opinie w sieci zwykle odpowiadają rzeczywistości, należy podchodzić do nich z pewnym dystansem. Czasem są one wystawiane przez konkurencyjne przedsiębiorstwa lub osoby, które same zawiniły podczas współpracy z daną firmą. Właśnie dlatego należy zajrzeć na więcej niż jedno forum i sprawdzić oceny innych użytkowników.

Umowa przy budowie domu jednorodzinnego

Kiedy już zasięgnęliśmy opinii o danej firmie i zdecydujemy się przyjąć jej ofertę współpracy, musimy podpisać umowę. Jest to najważniejszy dokument, w którym precyzyjnie określamy zakres prac, termin ich ukończenia, wysokość wynagrodzenia oraz moment jego przekazania. Umowa stanowi podstawę podczas dochodzenia swoich praw w przypadku nieprzyjemnych sytuacji, dlatego tak istotne jest jej podpisanie.
Dokument ten poświadcza także, że wykonawca zapoznał się ze stanem budowy i zgodził na zaproponowane wynagrodzenie. Może zdarzyć się tak, że dana ekipa przejmuje prace po poprzedniej firmie. Umowa wówczas staje się dokumentem, poświadczającym, że nowy wykonawca nie ma zastrzeżeń co do poprzednich etapów budowy.
Umowa chroni nas też przed ewentualnym podnoszeniem kosztów przez firmę budowlaną. Z drugiej strony my także nie możemy dokładać nowych obowiązków ekipie, która określiła prace w dokumencie. Dzięki temu obie strony mogą liczyć na komfort pracy.

Kierownik budowy potrzebny od zaraz

Kierownik budowy to osoba, która nadzoruje wykonywane prace. Zadbaj o to, by znalazł się on w Twojej ekipie przy budowie domu jednorodzinnego. Niewiele osób może pozwolić sobie na to, by przebywać na planu przez cały czas, a prace bez nadzoru mogą się opóźniać. Właśnie dlatego warto pomyśleć o kierowniku budowy.

Polecany wykonawca budowy domów jednorodzinnych

MARBUD to jeden z polecanych wykonawców domów jednorodzinnych w Warszawie i okolicach. Firma zajmuje się budową domów w czterech stopniach wykończenia:
  1. stan surowy otwarty – surowe ściany, dach,
  2. stan surowy zamknięty – surowe ściany, dach, drzwi i okna,
  3. stan deweloperski – ściany, drzwi, okna, dach, elewacja, tynki i instalacje,
  4. stan „pod klucz” - biały montaż, glazura/terakota, montaż mebli.
Dzięki dużemu doświadczeniu firma MARBUD może profesjonalnie i szybko spełnić Twoje marzenia o domu jednorodzinnym. Już dziś pomyśl o wykonawcy swojej budowy i postaw na zaufanych fachowców.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty