Kołdry i poduszki całoroczne. CharakterystykaDługość snu niezbędna do regeneracji jest sprawą indywidualną, zależną m.in. od stanu zdrowia, aktywności i wieku. Szacuje się, że większość z nas spędza w łóżku około 6-8 godzin na dobę, jednak dla dzieci normy są zdecydowanie wyższe. Oznacza to, że na sen przeznaczamy przynajmniej ¼ życia. Warto zadbać o to, by był to czas spędzony dobrze, z korzyścią dla naszego zdrowia i samopoczucia.


Na jakość snu wpływa wiele czynników, w tym przede wszystkim klimat panujący w sypialni. Pomieszczenie do snu powinno być więc wywietrzone, należy też zadbać o właściwą temperaturę we wnętrzu. Ten czynnik dość trudno kontrolować w naszym klimacie, gdzie roczne wahania temperatur są spore, ogrzewanie bywa trudne w regulacji, a klimatyzatory nie są jeszcze standardem w domach mieszkalnych.
Pobudka w przepoconej, aż mokrej  piżamie nie należy do przyjemnych. Nadmierne pocenie się podczas snu nie jest też ani zdrowe, ani higieniczne. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup dwóch zestawów kołder: cieplejszej na zimę i lżejszej na lato. Niestety, takie rozwiązanie bywa uciążliwe szczególnie w sytuacji, gdy w mieszkaniu jest mało miejsca na przechowywanie takiego kompletu. Odpowiedzią na ten problem są właśnie kołdry całoroczne.

Kołdra całoroczna, czyli jaka?

Kołdry i poduszki wypełnione pierzem, czyli tzw. pierzyny, powoli odchodzą do lamusa. Choć wielu osobom mogą kojarzyć się z błogim dzieciństwem, są bardzo trudne w utrzymaniu higieny (nie można ich prać), zbyt ciepłe na lato i dość ciężkie. Coraz częściej okazują się też winne występowaniu alergii.
Obecnie na rynku dostępne są kołdry oraz poduszki z wypełnieniami z tworzyw syntetycznych. Jak się okazuje, nie wszystkie z nich dobrze spełniają swoją rolę i mogą powodować przegrzewanie podczas snu. Aby mieć pewność, że  zapewnimy sobie dobry komfort snu w łóżku i latem, i zimą, warto rozejrzeć się za kołdrą całoroczną.
Kołdry całoroczne również wykonywane są w różnych technikach, przy czym najbezpieczniejsze są te z wypełnieniem syntetycznym, gdyż nie uczulają. Specyfika wypełnienia i sposobu, a jaki wszyte jest w kołdrę sprawia, że takie przykrycie doskonale izoluje przed chłodem, ale jednocześnie ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci z ciała.

Kołderka całoroczna dla dziecka

Wybór odpowiedniej kołdry jest szczególnie ważny, kiedy przygotowujemy posłanie dla dziecka. Najmłodsi są szczególnie wrażliwi na alergeny, a w czasie intensywnego wzrostu i dojrzewania dobra jakość snu odgrywa kluczową rolę. Dlatego przy zakupie zestawu kołdry i poduszki dla malucha należy sięgać wyłącznie po certyfikowane produkty.
Kołderki całoroczne z oferty sklepu Zasypianko wypełnione są bezpiecznym, atestowanym puchem syntetycznym, zamkniętym w miłych w dotyku poszewkach z mikrofibry. Technologia produkcji sprawia, że wypełnienie rozłożone jest równomiernie i nie przesuwa się nawet podczas niespokojnego snu. Nie mniej ważny jest fakt, że użyte surowce zapobiegają rozwojowi bakterii i mają właściwości roztoczobójcze. W razie nieszczęśliwych nocnych wypadków, kołderki tego typu można bez obaw prać w pralce.
Pewność, że mamy do czynienia z produktami najwyższej jakości, daje klientom certyfikat Oeko-Tex Standard, informujący o braku w składzie kołder jakichkolwiek szkodliwych substancji. Szukając poduszek dla najmłodszych dzieci, dobrze jest wybierać te ze Świadectwem Jakości Zdrowotnej PZH. Takie artykuły są odpowiednie nawet dla maluszków w wieku poniemowlęcym.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi