Czym są materace termoelastyczne?Dużą część naszego życia zajmuje sen. Pełni on bardzo ważną rolę – podczas jego trwania ludzki organizm ulega procesowi regeneracji. Od dobrego snu zależy więc zarówno nasze zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Aby zaś dobrze się wysypiać, nasze łóżko musi być wyposażone w odpowiedni materac. Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań na rynku są materace termoplastyczne.


Materac termoelastyczny – na czym polega to rozwiązanie?

Materace tego typu powstają przy wykorzystaniu pianki termoelastycznej.
O to, czym jest pianka termoelastyczna, zapytaliśmy naszego rozmówcę z firmy Meble K&D, która oferuje wysokiej jakości materace: "Pianka termoelastyczna powstała w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej pracowali wówczas nad stworzeniem materiału, który będzie skutecznie niwelował skutki leżenia w jednej pozycji, w ograniczonej przestrzeni. 20 lat później rozpoczęła się jej produkcja na skalę masową, gdyż odkryto doskonałe działanie pianki w profilaktyce antyodleżynowej. Z czasem rozszerzono jej zastosowanie również na profilaktykę ortopedyczną. W ten sposób trafiła do materacy".
A na czym polega jej działanie w materacu?
"Pianka termoelastyczna, jak sama nazwa wskazuje, pod wpływem energii cieplnej, wytwarzanej przez organizm, ulega odkształceniom. A zatem materac, wypełniony taką pianką będzie odpowiednio dopasowywał się do kształtów naszych ciał" – wyjaśnia nasz rozmówca.

Materac termoelastyczny – kiedy warto na nim spać?

Materace z pianki termoelastycznej to rozwiązanie, z którego w szczególności powinny korzystać osoby cierpiące z powodu takich dolegliwości jak np. bóle kręgosłupa, bóle stawów czy bóle napięciowe. Taki materac może stanowić doskonałe rozwiązanie także dla tych, którzy zwyczajnie cenią sobie wygodę oraz komfort podczas snu.
Materac termoelastyczny dopasowując się dokładnie do kształtu ciała, znacznie zmniejsza wywierany przez niego nacisk. Dzięki temu poszczególne mięśnie mogą się rozluźnić, a co za tym idzie sprawić, że siła bólu ulegnie zmniejszeniu lub odczuwane dolegliwości ustąpią całkowicie. Ponadto podczas trwania snu taki materac zapewnia naszemu ciału stan głębokiej relaksacji oraz poprawia krążenie krwi. Jednym słowem można powiedzieć, że zapewnia nam zdrowy, wygodny i spokojny sen.

Materac z pianką termoelastyczną dla każdego

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele typów materacy z pianką termoelastyczną. W zależności od dodatków, wypełnienie materaca posiada różny stopień twardości. Poza tym dostępną są również różne modele materacy. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość wyboru takiego, który będzie odpowiadał na wszystkie nasze potrzeby.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi