Gdzie kupić mieszkanie?Polacy w skutek dość szybkiego bogacenia się szukają nowych sposobów na zainwestowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Gdy lokaty bankowe nie gwarantują już niemal żadnych zysków jasnym staje się, że to mieszkania z rynku pierwotnego stają się łakomym kąskiem.


Kupić i być zabezpieczonym
Posiadanie własnego lokum daje poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że nabywca zyskuje nie tylko miejsce do zamieszkania, ale także solidną lokatę kapitału. Ponadto z raz nabytego mieszkania będą mogły korzystać jego dzieci oraz wnuki. Wszystko to sprawia że mieszkania deweloperskie cieszą się od lat dużym powodzeniem. W najbliższym czasie nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić.
 Najlepsze miejsce? To indywidualna kwestia
Gdy już zapadnie decyzja o tym, że kupujemy mieszkanie na własność, trzeba podjąć kolejną - co do jego lokalizacji. Jeżeli przez całe życie przebywamy w jednym miejscu i nie chcemy zmieniać naszego miasta na inne - wybór jest łatwiejszy. Problem pojawia się wtedy, kiedy kupujemy nowe mieszkania w celach inwestycyjnych. W takim wypadku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację. To ona jest kluczowym czynnikiem przy wyborze choćby tymczasowego lokum dla większości osób. Lokalizacja może być więc zarówno ogromnym plusem, jak i minusem przedsięwzięcia. Położenie w atrakcyjnym miejscu, na przykład centrum miasta może zrekompensować inne niedogodności związane z samym blokiem. Z drugiej strony - słaba lokalizacja to odległość daleko od centrum, a dodatkowo niewystarczające z nim skomunikowanie. Wtedy możemy mieć nie tylko problem ze znalezieniem najemcy, ale też (przy założeniu że chcemy w nim mieszkać) sami nie będziemy zadowoleni z ilości godzin, jakie codziennie trzeba spędzać w korkach w drodze do pracy. 
Może nad morzem?Alternatywą dla kupowania mieszkań w centrach miast są lokalizacje atrakcyjne turystycznie. Jedną z nich może być na przykład polskie wybrzeże. Wiedzą o tym firmy budowlane, które od jakiegoś czasu chętnie oferują mieszkania deweloperskie w turystycznych miejscowościach. Bliskość plaży i wysoki standard samego lokum z pewnością będą dużym atutem. 

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi