Komoda w pokoju dziecięcym ­- mebel przydatny?Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego może decydować o jego funkcjonalności. To ważna cecha naszych wnętrz, równie znacząca w pokoju nowo narodzonego potomka. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem, które wzbogaci przestrzeń o miejsce do przechowywania. Komoda może dorastać z dzieckiem i służyć mu przez wiele lat.


Komoda z przewijakiem

Komoda do pokoju dziecięcego może łączyć w sobie funkcje kilku mebli. Będzie to bowiem nie tylko mebel do przechowywania, ale często również sprzęt, ułatwiający przewijanie i pielęgnację noworodka. Komoda z przewijakiem postawiona blisko łóżeczka, pozwoli nam szybko i bezpiecznie przewinąć niemowlaka i położyć go do snu. Przewijak umieszczany jest na blacie komody, na wygodnej wysokości, eliminującej potrzebę schylania się.
Pod blatem, w szafkach lub szufladach, umieszczamy niezbędne akcesoria: ubranka, kosmetyki, pieluchy i inne artykuły higieniczne. Takie rozmieszczenie niezbędnych przedmiotów znacznie przyśpiesza i  usprawnia codzienne czynności. Kiedy niemowlak wyrośnie z pieluszek, przewijak można łatwo zdemontować. Komoda wróci do swojej podstawowej funkcji przechowywania ubranek czy zabawek, a jej blat posłuży do eksponowania dziecięcych skarbów i pamiątek. Wysokość tego mebla jest odpowiednia dla nieco starszych maluchów, które samodzielnie mogą sięgać do jej zawartości.

Większy, mały człowiek

O ile wybierając mebel dla noworodka, jesteśmy zdani na swój własny gust, o tyle dorastające dziecko, będzie miało na ten temat wiele do powiedzenia. Jeśli kupując komodę do pokoju niemowlaka, zainwestujemy w klasyczne rozwiązanie, nie będziemy musieli obawiać się, czy mebel dopasuje się do zmieniających się upodobań małego domownika.
- "Meble dziecięce występują w bardzo szerokiej stylistyce i kolorystyce. Przez biel, róż i błękit, poprzez bardziej stonowane wzornictwo drewniane czy w odcieniach beżu, aż po kolorowe wzory. Bez problemu dobierzemy komodę do zestawu innych mebli: szaf, łóżek i regałów, tworząc spójną stylistycznie i kolorystycznie aranżację". – podpowiada ekspert ze sklepu internetowego Świat Dziecka.
Komody występują najczęściej w wersji z szufladami, ale spotkamy także modele z drzwiczkami, czy z półkami otwartymi. Komody różnią się między sobą detalami, takimi jak rodzaj nóżek, uchwytów czy zdobień. Są to elementy, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny styl i charakter. Wszystko zależy od preferencji naszych i naszych dzieci, a różne warianty i rozmiary komód mają za zadanie pomóc nam stworzyć idealne wnętrze.
Komody dziecięce pełniące swą podstawową funkcję, czyli przechowywanie, powinny być pojemne, ale jednocześnie nie przytłaczać swoim rozmiarem czy kształtem. Dziecięce pokoje zwykle nie należą do największych pomieszczeń w domach czy mieszkaniach. Dobierając odpowiednią komodę, zadbamy o porządek w pokoju dziecka, wyeksponujemy to, na czym nam najbardziej zależy, a przy tym nie przytłoczymy wnętrza masywnością i gabarytami mebla.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi