Wykończenie mieszkania w stanie developerskim - kolejność działańDecydując się na zakup mieszkania u dewelopera na rynku pierwotnym musimy zdawać sobie sprawę, że będziemy musieli je wykończyć przed wprowadzeniem się. Mowa tu nie tylko o umeblowaniu, ale o wszystkich pracach remontowych począwszy od modyfikacji instalacji po malowanie ścian, układanie płytek lub paneli. To, co zawierało będzie nasze mieszkanie warto ustalić już na samym początku, jeszcze przed zakupem mieszkania.


Mieszkanie w stanie deweloperskim – charakterystyka

Mieszkanie w stanie deweloperskim dostajemy w stanie surowym. W skład mieszkania najczęściej wchodzą gotowe ściany, na których położona jest gładź, drzwi zewnętrzne, podłogi są wyrównane, a instalacje w większości rozciągnięte po mieszkaniu. Podczas remontu można je dowolnie modyfikować według swoich potrzeb. Mieszkania w stanie deweloperskim mogą posiadać również pełną instalację grzewczą. Nowe mieszkania do wykończenia kupić możemy od dewelopera w Szczecinie. Wykończyć je możemy samodzielnie, co pozwoli obniżyć koszty lub z pomocą profesjonalnej ekipy. Mieszkania w stanie deweloperskim pozwalają na wykończenie przestrzeni zgodnie z własnymi gustami. Standard deweloperski oznacza konieczność montażu drzwi wewnętrznych, podłóg, malowanie ścian, wykończenie kuchni i łazienki oraz aranżację mebli. Dokonując zakupu mieszkania od dewelopera, warto przed podpisaniem umowy dowiedzieć się, co będzie zawierało nasze mieszkanie.

Etapy prac wykończeniowych

Jeżeli w naszym mieszkaniu nie ma instalacji lub chcemy wprowadzić zmiany konstrukcyjne powinno być to pierwszym etapem naszych prac remontowych. Dobrze jest sprawdzić plan instalacji elektrycznej, żeby móc ocenić, czy potrzebujemy więcej podłączeń. Kiedy instalacje są już gotowe, możemy przejść do położenia tynku lub gładzi gipsowych na ścianach, chyba, że ściany były już wcześniej otynkowane, wówczas możemy przejść do osadzania parapetów wewnętrznych. W następnej kolejności malujemy ściany i sufity. Glazura, kamień, gres lub terakota - mogą zagościć na podłogach i ścianach naszego nowego mieszkania. W następnym kroku najlepiej będzie zająć się kuchnią i łazienką, gdyż są to najważniejsze pomieszczenia w domu i wymagają największego nakładu pracy. Na tym etapie czeka nas montaż urządzeń sanitarnych i armatur w łazience, przymiarka do mebli kuchennych i zabudowy łazienkowej, montaż osprzętu elektrycznego, drzwi wewnętrznych i listew przypodłogowych. Gdy jesteśmy już na finiszu czekają nas prace wykończeniowe, tj. montaż gniazdek, włączników, wiercenie dziur w ścianach, wieszanie karniszy oraz aranżacja wnętrz, czyli wybór mebli i dekoracji do salonu czy sypialni.
"Ilość prac wykończeniowych zależy od wyboru lokalu. Im większe mieszkanie tym więcej pracy będziemy musieli w nie włożyć. Dysponujemy nowymi mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, dopasowanych do rozmaitych potrzeb. Oferujemy również pomoc przy wyborze mieszkania – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Gryf Development ze Szczecina, dewelopera oferującego komfortowe mieszkania bez pośredników".
Pamiętajmy, że komfort życia w naszym nowym mieszkaniu zależy w dużej mierze od jakości robót wykończeniowych. Jeżeli korzystamy z usług ekipy budowlanej warto zadbać o szczegółową kontrolę i dopilnować ich pracy, co pomoże nam zminimalizować potencjalne usterki i upewnić się, że praca wykonywana jest zgodnie z założonym planem.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi