Życie w stolicy – jak ograniczyć rachunki za prąd?Koszty utrzymania w Polsce bywają wysokie, a szczególnie w obrębie stolicy, gdzie sam czynsz za mieszkanie potrafi być niezwykle drogi. Całe szczęście, istnieją pewne metody, aby skutecznie ograniczyć swoje rachunki i rozpocząć długoterminowe oszczędzanie.

Nowoczesna fotowoltaika w Warszawie zyskuje wśród mieszkańców tego miasta coraz większą popularność – i to z całkiem zrozumiałych powodów!

Ile miesięcznie oszczędzamy na instalacji fotowoltaicznej?

Ciężko jest oszacować dokładną kwotę, którą będziemy mogli odliczyć od rachunku za prąd na miesiąc. Produkcja energii przy pomocy ogniw fotowoltaicznych jest uzależniona wielu czynników, w tym:
  • Intensywności promieniowania słonecznego
  • Jakości zakupionych paneli fotowoltaicznych
  • Właściwego rozmieszczenia i wyprofilowania urządzeń
  • Konserwacji oraz czyszczenia
Można jednak zasugerować się ogólnie dostępną statystyką, która wskazuje, że średnie oszczędności wynikające z przydomowej elektrowni słonecznej oscylują wokół 20-30% całkowitej kwoty, którą zapłacilibyśmy za prąd.

Gdzie można zamontować ogniwa fotowoltaiczne?

W większości przypadków, ogniwa fotowoltaiczne są montowane na dachach budynków, które uznaje się za optymalną lokację, z uwagi na ich intensywne nasłonecznienie. Cena na fotowoltaikę w Warszawie nie powinna stanowić szczególnie dużo, jeśli postawi się na standardowy zestaw paneli – jest to wydatek około 20 tysięcy złotych, na który często można uzyskać duże dofinansowanie.
W planowaniu odpowiedniej pozycji dla ogniw fotowoltaicznych, warto jest zastanowić się także nad kierunkiem, w którym te mają być zwrócone. To bardzo ważne, aby każde ogniwo pozostawało lekko nachylone, a także znajdowało się po tej stronie dachu, która jest jak najmniej zacieniona przez inne obiekty. W ten sposób, ma ono okazję wyłapywać jak najwięcej promieniowania.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi