Jak doradzają wybór płytek eksperci Cersanit?Płytki zwyczajowo są wybierane pod własny gust, jednak należy pamiętać, aby dobrać je zgodnie z wybranym stylem aranżacji i rozmiarem pomieszczenia.


Łazienka i toaleta to pomieszczenia, w których ściany i podłogi są narażone na działanie wody oraz środków chemicznych. Wybierając płytki ceramiczne do tego typu pomieszczeń, należy zwrócić uwagę na ich stopień nasiąkliwości oraz klasę ścieralności. Dla łazienek w zupełności wystarczalna jest klasa PEI 2. Następnie obliczamy ich niezbędną ilość do wykonania określonej aranżacji. Punktem wyjścia jest ilość płytek potrzebna do pokrycia powierzchni w m 2. Następnie wybór płytek jest determinowany metodą układania np.: spoinowo czy bezspoinowo, szerokość i sposób układania spoin, straty, które mogą powstać przy okazji nawiercania otworów lub przycinania płytek. Przy doborze płytek kierujemy się ich zapasem, czyli pozostawieniem pewnej ilości na wypadek ewentualnych napraw, korekt, ponieważ płytki pochodzące z innej partii mogą różnić się odcieniem.
desa_cer_grey_contemporary_mp,sx2p6mqgpvrzqcjawqsz-1528297153.jpg
Kolekcja Desa – Cersanit
Jedną z kolekcji dostępnych w naszym Salonie łazienek marki Cersanit jest Desa zainspirowana pięknem naturalnych materiałów. Powierzchnia płytek jest ozdobiona wzorem oddającym niejednorodną fakturę pierścieni drzew Dominujące kolory kolekcji to biel, szarość i grafit, które wydobywają piękno z rozmaitych stylów aranżacyjnych. Zaletą kolekcji jest wszechstronność użycia płytek, które w połączeniu z cegłą sposobem stworzenia pomieszczenia w tylu romantycznym czy loftowym.
Kolekcja Faro
Kolekcja Świetnie sprawdza się w łazienkach o ograniczonym dostępie do światła naturalnego. Mowa o pomieszczeniach zamkniętych bez okien zewnętrznych. Białe płytki są wspierane przez pastelowe dekoracje o zróżnicowanym nasyceniu i oryginalnym zdobieniu. Razem tworzą kompozycję, której unikatowe właściwości rozświetlą pomieszczenie. Dzięki tym walorom kolekcja zapewnia komfortowy wypoczynek po codziennych obowiązkach. Płytki z kolekcji Faro świetnie korespondują ze stylami aranżacyjnymi rodem ze Skandynawii, gdzie również dostęp do światła jest ograniczony. Styl skandynawski również bazuje na bieli, beżu czy pastelowych kolorach, a do tego zostawia wiele wolnej przestrzeni do poruszania się po pomieszczeniu.
grissa_scena03_view01,sx2p6mqgpvrzqcjawqsz-1531143311.jpg
Inne kolekcje z naszego asortymentu
W swojej ofercie posiadamy także inne kolekcje płytek marki Cersanit. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolekcjami Loris, Grissa czy Ondes. Każda z kolekcji ma swoje unikatowe walory praktyczne i aranżacyjne. Jeśli mają Państwo problem z doborem odpowiedniej kolekcji, zaprojektowaniem wnętrza przy pomocy kolekcji Cersanit, to nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Oferujemy pomoc w dziedzinie projektowania, doradztwa produktowego czy wybraniu odpowiedniej ekipy remontowej.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu za pomocą zakładki internetowej, telefonicznie lub do wizyty w naszym Salonie łazienek w Rudzie Śląskiej.
Grupa Cersanit to grupa kapitałowa zajmującą się produkcją płytek ceramicznych oraz kompleksowego wyposażenia łazienek. W skład grupy wchodzą renomowane europejskie marki takie jak: Cersanit, Opoczno, Meissen Keramik i Mei. Produkty grupy Cersanit docierają do wszystkich państw Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, do krajów Bliskiego Wschodu, Azji czy Afryki Północnej. W skład grupy kapitałowej wchodzi kilka spółek. Cersanit I to fabryka ceramiki sanitarnej z siedzibą w Krasnymstawie. Cersanit II to spółka z siedzibą w Starachowicach, produkująca kabiny prysznicowe, wanny, brodziki. Cersanit III jest spółką zlokalizowaną w Wałbrzychu i zajmującą się produkcją płytek ceramicznych. Cersanit IV to siedziba grupy w Krasnymstawie.
ondes_cer_cream_contemporary_mp_1,sx2p6mqgpvrzqcjawqsz-1531143463.jpg
Skąd wziął się Cersanit?
Jest to marka produktów i jednocześnie nazwa przedsiębiorstwa z siedzibą w Kielcach. Firma powstała z przekształcenia połączonych Zakładów Wyrobów Sanitarnych Krasnystaw i Vitrocer. Produkty uznanej marki jak już wspomniano, podbijają cały świat. A skąd wzięła się nazwa Cersanit? Jest to połączenie wyrazów ceramika oraz sanitarna, czyli zjawisko słowotwórcze oznaczające stworzenie wyrazu z dwóch lub więcej słów. Sama nazwa jednak dotyczy określonej gamy produktów, a marka należy do grupy o nazwie Rovese.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi