Kuchnie na wymiar – zapomnij o kompromisach!Nowoczesna, a może klasyczna? W kolorze bieli lub w ciemnym drewnie? Wybierając kuchnię na wymiar, masz nieograniczone możliwości!
Gotowe meble kuchenne są często dostępne od ręki, ale wtedy, gdy ważne jest idealne dopasowanie, nie zawsze są dobrym wyborem. W takiej sytuacji najlepsze będą kuchnie na wymiar, które wykonane będą według pomysłu zamawiającego i będą perfekcyjnie wpisywały się w dostępną przestrzeń.
Jakie zalety posiadają kuchnie na zamówienie? Ile trzeba za nie zapłacić? Gdzie można je zamówić?

Meble kuchenne na wymiar – w każdym stylu

Zakłady oferujące kuchnie na wymiar są w stanie zapewnić swoim klientom pełną obsługę w ramach projektowania, produkcji oraz montażu mebli.
Kuchnie możemy zamówić w praktycznie każdym stylu – meble kuchenne na wymiar można bez trudu dopasować do swojego gustu. Dobry stolarz może spełnić nawet nietypowe wymagania swoich klientów!
Do wyboru mamy zarówno kuchnie klasyczne, jak również kuchnie nowoczesne, w tym między innymi w tak popularnych stylach jak skandynawski czy loft. Jeśli mamy w myśli konkretny wygląd mebli, wówczas możemy wyrysować je na kartce lub też poszukać w internecie inspiracji, aby przekazać je stolarzowi.
Do wyboru mamy wiele materiałów – drewno lite, płyty lakierowane na wysoki połysk, różne warianty blatów, na przykład z płyt MDF, drewna, kamienia, a wszystko w najróżniejszych wzorach i kolorach.
Możemy zdecydować nie tylko o wyglądzie kuchni z zewnątrz, ale też od środka, czyli dopasować wyposażenie szafek i szuflad, na przykład dobrać do nich praktyczne kosze, wkładki na sztućce.

Kuchnia na wymiar – perfekcyjne dopasowanie

Meble kuchenne na wymiar to jednak nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność. Takie kuchnie na wymiar są projektowane według metrażu pomieszczenia, dlatego też pozwalają w pełni wykorzystać jego możliwości.
Nawet mała i nieustawna kuchnia może stać się komfortowa w codziennym użytkowaniu dzięki zamontowaniu w niej mebli kuchennych na wymiar. To także kapitalna propozycja do wnętrz większych, gdy chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Nie mamy wtedy problemu z doborem mebli – kuchnie na wymiar będą pasowały pod każdym względem do miejsca montażu. Co więcej, możemy także dobrać do nich AGD do zabudowy – będzie idealnie wpisywało się w aranżację każdej kuchni.

Kuchnia na zamówienie – krok po kroku

Aby cieszyć się stylowymi meblami kuchennymi wykonanymi na zamówienie, musimy przygotować się na kilka etapów współpracy – cała procedura najczęściej trwa od 1 do 6 miesięcy.
Pierwsze spotkanie z zakładem stolarski wykonujący meble kuchenne to konsultacja, podczas której pracownik zakłady przeprowadza z klientem wywiad i pobiera wymiary pomieszczenia.
Następnie przygotowuje się projekt kuchni i zaprojektowana kuchnia na zamówienie prezentowana jest klientowi. Projekt może mieć także postać wizualizacji 3D, która pokazuje, jak meble kuchenne będą wyglądały po wykonaniu. Na tym etapie w projekcie można wprowadzić też zmiany.
Po zatwierdzeniu przez klienta projekt kuchni trafia do realizacji. Rozpoczyna się budowa kuchni z wybranych materiałów i akcesoriów. Proces ten może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego też musimy uzbroić się w cierpliwość.
Gdy kuchnie na wymiar są już gotowe, wówczas zakład kontaktuje się z klientami, aby umówić się na wykonanie montażu. Meble kuchenne na wymiar są instalowane przez wykwalifikowane ekipy.

Gdzie można zamówić meble kuchenne na wymiar?

Dzisiaj kuchnie na zamówienie wykonuje wiele zakładów stolarskich działających na terenie całej Polski, w tym także w mieście Kraków. Adresy firm wykonujących meble kuchenne na wymiar można znaleźć także on-line – na ich stronach zapoznamy się również z przykładowymi realizacjami.
Koszt związany z wykonaniem kuchni klasycznej albo kuchni nowoczesnej na wymiar nie jest niski – zapłacimy za nią więcej niż za gotowe meble, niemniej jednak możemy mieć pewność, że taka kuchnia będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Meble kuchenne na zamówienie to brak kompromisów!

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi