Gdzie można wykorzystać mini żurawie gąsienicowe?Odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest prosta: mini żuraw gąsienicowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia pełnowymiarowego dźwigu. Kompaktowe, zwrotne i zaskakująco mocne mini dźwigi wykorzystywane są coraz chętniej również w Polsce, choć wciąż traktowane są jako novum. Zastanówmy się gdzie i kiedy warto wykorzystać takie rozwiązanie.


W zasadność używania tradycyjnych dźwigów budowlanych nikt dzisiaj nie wątpi. Potężne żurawie są absolutnie niezbędne podczas wznoszenia dużych obiektów budowlanych. Z kolei mini dźwigi są nowością, której stosowanie wciąż nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Czy małe żurawie mają szansę na stałe wpisać się w poczet niezbędnych maszyn budowlanych?

Gdzie żuraw wieżowy nie może…

… tam sprawdzi się mini dźwig. Najważniejszą cechą mini żurawi są rzecz jasna ich niewielkie wymiary, umożliwiające stosowanie w ciasnych, niedostępnych miejscach. Oznacza to, że takie urządzenia zmieszczą się wszędzie tam, gdzie ustawienie dużego żurawia jest po prostu fizycznie niemożliwe. Zdarzają się również sytuacje, w których wynajęcie tradycyjnego dźwigu byłoby nieopłacalne, a jego „młodszy brat” poradzi sobie z zadaniem równie dobrze, za to niższym kosztem.
Mini żurawie gąsienicowe najczęściej wykorzystywane są podczas prac szklarskich. W przypadku domów jednorodzinnych mini żuraw zwykle pracuje z pozycji podłoża, ustawiony na zewnątrz budynku. Wykorzystanie takiego dźwigu znacznie przyspiesza prace, a jednocześnie jest znacznie tańsze od użycia dużego żurawia. Najkorzystniejszą opcją dla prywatnych inwestorów jest wynajęcie mini dźwigu z operatorem.
Przedsiębiorstwa budowlane, które zajmują się dużymi inwestycjami, najczęściej decydują się na zakup własnego mini dźwigu. Takie urządzenia pozwalają bowiem na bardzo szybki i wygodny montaż przeszkleń również w wysokich budynkach. Podczas realizacji budów tego typu mini żurawie ustawiane są wewnątrz pomieszczeń, na co pozwalają ich niewielkie gabaryty. Dzięki gąsienicom mini żurawie są bardzo łatwe w transporcie (mini dźwigi Maeda mogą przejeżdżać przez drzwi standardowej szerokości); niewielka waga pozwala na przemieszczanie ich między kondygnacjami za pomocą windy transportowej, a nawet stosowanie na stropach i dachach.

Mini dźwigi do zadań specjalnych

"Możliwości mini żurawi można wykorzystywać nie tylko podczas prac budowlanych i instalacyjnych. Małe maszyny o bardzo dużych możliwościach udźwigu są niezastąpione zawsze, gdy zachodzi transportowania pokaźnych gabarytowo ładunków na większe wysokości. Właśnie dlatego obecnie zajmujemy się nie tylko dystrybucją, ale prowadzimy też wypożyczalnię mini dźwigów" – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski.
Wynajęcie mini żurawia warto wziąć pod uwagę np. w sytuacji, gdy konieczne jest wniesienie na wyższe piętro domu ciężkich elementów wyposażenia. Ponieważ mini dźwig jest urządzeniem bardzo precyzyjnym, operator będzie w stanie szybko i bezpiecznie wnieść do domu zarówno zabytkową szafę, jak i marmurowe płyty do budowy kuchennych blatów.
Mini dźwigi powoli, ale systematycznie umacniają swoją pozycję na polskim rynku. Firmy budowlane cenią to rozwiązanie ze względu na możliwość znacznego przyspieszenia wielu skomplikowanych prac instalacyjnych. Prywatni klienci, którzy najczęściej korzystają z wynajętych mini dźwigów, doceniają precyzję i bezpieczeństwo wykonywanych w ten sposób zadań.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi