Innowacyjne napędy do bramInnowacyjność w napędach do bram przejawia się między innymi w tym, że wyposażone są one w mechanizmy dzięki jakim bramy automatyczne mogą dobrze działać. Automatyka to dziedzina wyjątkowo rozwijająca się, dlatego nie jest dziwne, że wiodący producenci napędów dbają o to, by wyposażać oferowane podzespoły w coraz to nowsze opcje. Kiedy wybiera się napęd do bramy to trzeba mieć świadomość, że tak naprawdę odpowiada on za całe działanie bramy i wybór musi być tym bardziej przemyślany.


Funkcjonalność napędów do bram
Innowacje u wiodących producentów wynikają z tego, że konstruując napęd koncentrują się oni na tym, jak będzie on pasować do całościowej konstrukcji bramy.  Ostatnio często produkuje się napędy do bram wyposażone w przekładnię w kąpieli olejowej. Są one bardziej trwałe. Im bowiem nowoczesna technika jest w nich zastosowana, tym większą można mieć gwarancję ich całkowitej funkcjonalności. W przypadku kąpieli olejowej napęd mechanizmów stale zanurzony jest w oleju i dlatego wolniej się przegrzewa. Finalnie, wykonana jest większa ilość cykli, zanim jeszcze zadziała zabezpieczenie termiczne. Smarowanie olejowe przekładni gwarantuje jej długą żywotność. Renomowani producenci oferujący napędy do bram cyklicznie prezentują nowości na targach i to pozwala monterom jak i potencjalnym klientom rozeznać się w tym, co mogą zakupić. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo poszczególnych urządzeń. Poza tym, innowacje wynikają z tego, że montuje się w bramach samohamujące silniki zatrzymujące pracę bramy, kiedy na przykład miałoby dojść do włamania. W poszczególnych bramach można też montować akumulatory, co gwarantuje ciągłość pracy w przypadku braku zasilania. Zastosowane zintegrowane technologie wpływają na energooszczędność bramy, co również jest innowacyjnym rozwiązaniem. Duża część producentów podkreśla,  że ich napędy są ekonomiczne. Inteligencja napędów do bram przejawia się poza tym w następujących funkcjach: automatyczny proces programowania, optymalna prędkość, automatyczna kalibracja ruchu bramy, czy łagodny rozruch i zatrzymanie. Na dodatek, wiele osób ceni to, że może dobierać indywidualne rozwiązania. Wtedy napęd w 100% dostosowany do oczekiwań właściciela posesji co jest dla niego jeszcze bardziej zachęcające. 
Napęd - podstawa bramy 
Nowoczesne rozwiązania jakie mają napędy do bram przejawiają się także we wszechstronności ich zastosowania i posługiwaniu się akcesoriami dodatkowymi. Teraz patrzy się na coś więcej niż tylko montaż bramy i zakup pilota. Aktualnie użytkownicy lubią korzystać z wielu udogodnień, do jakich można zaliczyć korzystanie z gadżetów takich jak fotokomórki lub zintegrowane systemy zaliczające się w tryb pracy domu zaprojektowanego inteligentnie. Kupując bramę można również zaopatrzyć się w: czujnik wilgotności, dodatkową pamięć MEMO, czy też dodatkowe oświetlenie LED. Popularnością cieszy się także zintegrowanie poszczególnych funkcji bramy i uniwersalne doprowadzenie energii elektrycznej do szyny jezdnej. Użytkownicy cenią elastyczność w automatyce bram. Będzie to między innymi możliwość zamontowania osobnego sterownika na suficie lub na podłodze, co pozwala optymalnie wykorzystać gniazdko w garażu. Tak zwana nowa generacja elektroniki zastosowana w poszczególnych typach bram daje gwarancję, że bramy można maksymalnie dostosować do wymagań budynków.
Trzeba też jeszcze wziąć pod uwagę design bramy. Kolorystyka i faktura bramy wychodzą tutaj na przód. Liczy się to, że na przykład bramy segmentowe bardzo dobrze prezentują się wizualnie. Tym samym, kupując bramę zyskuje się pewność, że jest ona dostosowana do budynku. Funkcjonalność i design to elementy gwarantujące bezpieczeństwo i estetykę bramy. Jeśli dodaje się do tego wszystkie innowacje to nie jest dziwne, że teraz bramy automatyczne spotyka się coraz częściej. Nowoczesne rozwiązania w napędach do bram przesuwnych, segmentowych, czy skrzydłowych są najlepszym dowodem na to, że branża na nieustannie się rozwija. Można oczekiwać dalszych nowinek technicznych, zwłaszcza u wiodących producentów. Niezależnie od tego, czy chodzi o akcesoria, wygląd bramy, czy o jej działanie. Dlatego między innymi rośnie zainteresowanie posiadaniem bram automatycznych jest takie duże. Nowoczesne rozwiązania technologiczne to coś, czemu poświęca się dużo uwagi w automatyce bram. Jeszcze jakiś czas temu nie było na to aż tak dużego zapotrzebowania. Rośnie jednak liczba osób decydujących się na posiadanie automatyki. I wynika to właśnie z tego, że stosuje się w niej tak spore innowacje. Jeśli komuś zależy, by rzeczywiście mieć dom dopasowany do nowoczesnych standardów to brama automatyczna pomoże to osiągnąć. Wybierając zaś napęd warto słuchać rad osób doświadczonych. Monterzy i sprzedawcy będą zorientowani w tym, co jest trendy i jacy producenci mogą spełnić oczekiwania danego klienta. Innowacje pojawiają się coraz to częściej.  Niezależnie od tego o jaki typ bramy chodzi.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi