Odkurzacz akumulatorowy – co trzeba o nim wiedzieć?Współcześnie na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które ułatwią nam sprzątanie. Szeroki asortyment obejmuje odkurzacze. To z pewnością sprawia radość wielu osobom, ponieważ niewielu z nas lubi odkurzać. Nowoczesne odkurzacze potrafią nas wyręczyć i sprawić, że ta nieznośna czynność będzie mniej uciążliwa. Kilka lat temu na rynku pojawiły się odkurzacze akumulatorowe, które od razu zdobyły dużą popularność. Jednak nadal osób wie niewiele na ich temat. Dlatego przygotowaliśmy małą ściągawkę, co warto wiedzieć na ich temat.

Jak wygląda zasięg odkurzacza akumulatorowego?

W przypadku wielu odkurzaczy największym problemem jest zasięg kabla. Niestety jego długość może nam utrudniać wiele spraw. W efekcie przy odkurzaniu tracimy mnóstwo energii, ponieważ musimy obmyślać strategię, w jaki sposób się przemieszczać, aby nie zabrakło nam kabla. To sprawia, że tracimy mnóstwo energii i niechętnie zabieramy się za sprzątanie. Na szczęście w przypadku odkurzaczy akumulatorowych problem kabla został wyeliminowany, a znacznie zwiększyło jego zasięg. Jednak nawet one potrzebują energii, aby prawidłowo pracować. Skąd więc ją biorą i jak ona wpływa na zasięg? Taki odkurzacz wyposażony jest w specjalny akumulator, który wprawia go w ruch. Ładuje się je za pomocą ładowarek podobnie jak telefony komórkowe. A na jak długo to wystarcza? Wszystko zależy od rodzaju akumulatora. Są takie, którym mocy wystarczy na godzinę, inne już po 30 minutach się rozładowują. Warto też pamiętać, że akumulatory po kilku latach trzeba wymienić, aby znowu sprawnie działały. Odkurzacze akumulatorowe nie zawsze też radzą sobie z silnymi zabrudzeniami. Dlatego producenci dodali do nich tryb turbo, który zwiększa moc ssania. Niestety akumulatory tańszych odkurzaczy nie radzą sobie z nim i szybko się wyłączają. Dlatego warto rozważnie wybierać takie urządzenie.

Dwie wersje odkurzaczy akumulatorowych

Odkurzacze akumulatorowe najczęściej występują w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Większą popularnością cieszą się te pierwsze, ponieważ są bardziej znane. W dodatku często nie wymagają dużej obsługi. Często wystarczy je jedynie włączyć i czekać aż skończą swoją pracę. Odkurzacze poziome są w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków i kątów. Dzięki temu w końcu w naszym mieszkaniu zapanuje porządek nawet w trudnodostępnych miejscach. To wszystko sprawia, że jest to często kupowany i zachwalany sprzęt. Odkurzacz akumulatorowy pionowy również ma swoje zalety, tylko są one mnie znane. Te urządzenia również są lekkie i poręczne, a ich kształt sprawia, że bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Warto też pamiętać, że obydwie wersje odkurzacza pomogą nam zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy. W końcu brak kabla sprawia, że nie podłączamy go do prądu w czasie pracy. Dlatego nawet przy sprzątaniu dużych powierzchni rachunki będą zdecydowanie niższe, a te pieniądze możemy przeznaczyć na inne przyjemności.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi