Okno klasy premium. Co to znaczy?Zakup okien powinien przede wszystkim opierać się o poziom bezpieczeństwa, izolację akustyczną oraz przepuszczalność ciepła. Wpływ na te czynniki mają różne elementy okna oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Dla przeciętnego użytkownika trudno jest wyliczyć ich wysokość. Dlatego ze względu na oznaczenie najwyższej jakości stosuje się klasę premium.


Czym się kierować przy wyborze okien?

Wybór odpowiednich okien to jedna z kluczowych inwestycji podczas budowy domu, a także w trakcie przeprowadzania termomodernizacji starego budynku. Rodzaj profilu, liczba szyb, a także kilka innych elementów będzie wpływało na wielkość utraty ciepła. Utrzymywanie określonej temperatury we wnętrzu pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie. Okna spełniają także inne funkcje. Stanowią izolację akustyczną, której wysokość powinna być dostosowana do natężenia ruchu w bliskiej okolicy domu. Ponadto muszą być skuteczną ochroną antywłamaniową. Jeśli podstawowym wyznacznikiem wyboru okien jest cena, należy dokładnie zbadać wszelkie parametry. Natomiast jeśli zależy nam na najwyższej jakości, najlepsza będzie klasa premium.

Co ma wpływ na współczynnik izolacyjności?

Rozwój technologii stolarki okiennej i budownictwa sprawił, że poszczególne elementy budowy okna mogą się od siebie bardzo różnić. Ilość komór oraz sposób ich rozmieszczenia w oknach PCV wpływa na wytrzymałość, jak i izolację termiczną. Najwięcej ciepła traci się przez szyby ze względu na to, że mają największą powierzchnię. Dlatego też wprowadzono okna trzyszybowe, które są dużo skuteczniejsze niż tradycyjne okna o dwóch szybach. Na zmniejszenie utraty ciepła wpływają także powłoki niskoemisyjne, które wypełnia się gazem szlachetnym – argonem, kryptonem lub ksenonem. Klasa premium posiada najwyższe standardy w stosunku do innych produktów stolarki okiennej. Dzięki takiemu oznaczeniu użytkownik nie musi wyliczać i porównywać parametrów różnych klas okien, by wybrać najlepszą z nich.

Dostosowanie okien do potrzeb użytkownika

Okna klasy premium posiadają wysoką odporność nawet na wyjątkowo niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Charakteryzują się także wysoką estetyką, dzięki czemu świetnie wpasowują się w wygląd elewacji budynku, jak i wystrój pomieszczeń. Pracownik PHUT Jachimczak Bartosz w Czeladzi dodaje: "Sprzedawane przez nas okna marki Krispol klasy premium można wykonać w różnych kształtach. Ponadto istnieje możliwość okleinowania ich w dwóch różnych kolorach (opcja bicolor), co może ułatwić dopasowanie ich do określonej aranżacji"

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi