Płytki gresowe - uniwersalne i ponadczasowePłytki gresowe wyróżniają się przede wszystkim szerokim zastosowaniem, gdyż można je wykorzystać w wielu pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu. Sprawdzą się w łazience, kuchni czy na korytarzu. Możliwy jest także zakup gresowych płytek na taras lub wybór elewacyjnych płytek, które świetnie sprawdzą się do montażu na zewnątrz.


Gresowe płytki podłogowe mogą występować w różnorodnych kształtach. Najczęściej wybierane są te w formie kwadratów lub prostokątów, ale można również wybrać te o kształcie heksagonów, arabesek czy oktagonów. Sporym udogodnieniem jest także to, że użytkownik może wybierać z wielu rozmiarów. Najmniejsze płytki mają kilka centymetrów. Z kolei największe mogą mieć nawet więcej niż metr. Gresowe kafelki różnią się także powierzchnią. W zależności od indywidualnych upodobań, można kupić matowe, naturalne, polerowane, lappato czy szczotkowane.

Zalety gresu

Kafelki gresowe są przede wszystkim estetyczne i wytrzymałe. Na etapie planowania elementów wykończenia czterech kątów, warto sprawdzić zalety gresu. To rodzaj ceramiki, która doskonale nadaje się na posadzkę. Przede wszystkim jest odporna na ścieranie. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Płytki podłogowe z gresu produkowane są z kamionki szlachetnej, która stanowi mieszankę minerałów, szamotu i gliny. Są one wypalane w wysokiej temperaturze, przez co stają się niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.
Gres bardzo często stosuje się w pomieszczeniach, które są intensywnie użytkowane, np. łazienkach, kuchniach. Dodatkowy atut płytek z gresu to odporność na wodę. Bez obaw możemy wyłożyć nimi posadzkę np. w pobliżu prysznica, wanny czy zlewozmywaka. Gres jest nisko nasiąkliwym materiałem, dlatego z pewnością wilgoć nie wpłynie na jego wygląd. Na zewnątrz sprawdzi się gres wodoodporny. Jest chętnie wybierany na taras.
Atutem płytek gresowych jest fakt, że mogą one przyjmować naprawdę różnorodne kształty, imitować naturalne tworzywa, np. drewno. Samo wykończenie kafelków także jest dowolne. Można zdecydować się na płytki satynowe, matowe, polerowane. Trzeba jednak mieć na uwadze, że o ile gres jest łatwy w utrzymaniu w czystości, o tyle gres polerowany wymaga regularnego impregnowania. Szeroki wybór gresów znajdziesz TUTAJ

Płytki gresowe szkliwione czy polerowane?

Warto na samym wstępie zdecydować, czy wolimy gres polerowany, czy szkliwiony. Pierwsza opcja do złudzenia przypomina lustrzaną taflę. Jeśli chcemy, by nieustannie polerowany gres wyglądał zjawiskowo, konieczna jest jego regularna impregnacja. Gres szkliwiony będzie znacznie mniej skomplikowany w pielęgnacji. Jest nienasiąkliwy i odporny na chemikalia, dlatego bardzo łatwo utrzymać posadzkę w czystości. Wiele osób decyduje się na zastosowanie zarówno płytek z polerowanego, jak i szkliwionego gresu. To idealne połączenie estetyki i funkcjonalności. Do wyboru jest tak wiele kształtów i rozmiarów, że z łatwością można stworzyć spójne i efektowne kompozycje.
Jeśli szukasz podłogi do zadań specjalnych, gres będzie świetnym rozwiązaniem. Tego rodzaju płytki ceramiczne zawierają kamionki szlachetne, dlatego podłoga będzie wytrzymała i trwała. Płytki gresowe można zastosować zarówno wewnątrz domu - najlepiej w miejscach często eksploatowanych - jak i na zewnątrz, np. na tarasach, w garażach, pomieszczeniach gospodarczych, klatkach schodowych. Świetnie sprawdzą się także w budynkach użyteczności publicznej. Płytki z gresu to estetyczny, funkcjonalny wybór w bardzo korzystnej cenie. Wielość kształtów, rozmiarów i wzorów sprawia, że bez trudu znajdziesz te odpowiednie. Sprawdź tutaj https://plytki-warszawa.in360.pl/gres/
Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi