Nowe mieszkanie – wykończone czy do własnej aranżacji?Kupno mieszkania z rynku pierwotnego, czyli mieszkania nowego, nieużywanego, niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze mamy pewność, że nikt wcześniej go nie użytkował. To lokal mieszkalny dopiero co wybudowany przez dewelopera. Można przy tym zdecydować się na mieszkanie wykończone i wyposażone przez budującego albo na mieszkanie przeznaczone do własnej aranżacji. Które lepiej jest kupić?


Mieszkanie niewykończone
Jeśli zdecydujemy się na niewykończone mieszkania – Lublin ma takie nieruchomości w ofercie dewelopera Orion na Cyrkoniowym i Koralowym Osiedlu – otrzymamy nieruchomość, którą możemy zaaranżować według własnych preferencji. Co prawda, musimy przeprowadzić prace wykończeniowe, pomalować ściany czy położyć podłogi, ale mamy już zapewniony standard deweloperski. Nie będziemy więc musieli wykonywać instalacji wodno-kanalizacyjnej czy elektrycznej. Takie mieszkania na sprzedaż w Lublinie i innych miastach w Polsce cieszą się popularnością, zwłaszcza wśród tych osób, które chcą o wszystkim decydować, począwszy od kolorystyki ścian, a na detalach aranżacyjnych kończąc.
Co więcej, podczas przeglądania mieszkań na sprzedaż w Lublinie można znaleźć oferty, w których oprócz mieszkania kupujący otrzymuje kompleksowy projekt jego wyposażenia. Możemy z niego skorzystać przy remoncie, wprowadzić do niego własne zmiany lub wykorzystać go tylko połowicznie. A co otrzymujemy, jeśli kupujemy wykończone nowe mieszkanie? Czy to dobra decyzja?
Opcja dla wygodnych, ale niewymagających
Mieszkania w pełni wykończone i wyposażone, przeznaczone do wprowadzenia się, należy uznać za najlepszą opcję dla osób ceniących sobie wygodę. To deweloper decyduje co prawda o tym, jak będzie wyglądało mieszkanie i co się w nim znajdzie, jeśli chodzi o stałe elementy wyposażenia, ale dzięki temu kupujący nie musi się już tym zajmować. Po zakupie mieszkania i dopełnieniu wszelkich formalności notarialnych wnosi tylko swoje prywatne rzeczy do lokalu mieszkalnego i właściwie od razu może w nim zamieszkać.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi