Najlepsza wróżka w Olsztynie.


Pochodzenie kart Tarota nie jest do końca jasne, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi i mistycznymi. Według jednej z teorii Tarot powstał w starożytnym Egipcie, a do Europy w XIII wieku sprowadziły go ludy cygańskie.

Najstarsze zachowane karty Tarta pochodzące z 1450 roku, początkowo pełniły funkcję rozrywkową - używane były do gry hazardowej nazywanej “trionfi” lub “triumphi”. Na przełomie XVII i XVIII wieku, kiedy to wzrosło zainteresowania ezoteryką, okultyzmem i wszystkim tym, co nadprzyrodzone – karty Tarota zaczęto wykorzystywać do przepowiadania przyszłości. W latach 1643-1644 powstała jedna z najbardziej popularnych talii Tarota z pełną symboliką astrologiczną tzw. tarot marsylski. Warto tutaj zaznaczyć, że pierwsza talia Tarota marsylskiego zaprojektowana przez Viéville’a różni się nieco od tej, którą znamy dzisiaj. Okultysta Antoine Court de Gébelin będący pod ogromnym wrażeniem tej tali zaczął wgłębiać się w genezę i symbolikę Tarota, który jego zdaniem w rzeczywistości był Księgą Thotha uratowaną z pożarów biblioteki starożytnego Egiptu. Wróżka Olsztyn

Współczesna talia tarota “wróżebnego” obejmuje aż 78 kart, podzielonych na dwie kategorie – Wielkie Arkana tzw. karty Atutowe (22 karty) i Małe Arkana, czyli karty uzupełniające (56 kart).

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Niemcy. Własny dom w Unii

Jak zrobić .Czapka kominowa.