Mieszkanie w zabudowie szeregowej. Dlaczego warto?



Zakup mieszkania jest ważną decyzją. Jest to zależne przede wszystkim od kosztów związanych z inwestycją. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem odpowiedniej nieruchomości. Jedną z bardzo chętnie wybieranych opcji jest zabudowa szeregowa, która wiąże się z wieloma korzyściami. Dowiedz się, dlaczego mieszkanie w zabudowie szeregowej się opłaca.


Plusy zabudowy szeregowej

Ostatnimi laty coraz większa liczba deweloperów decyduje się na inwestycje, jaką są domy w zabudowie szeregowej. Wynika to przede wszystkim z samego zainteresowania tą opcją wśród klientów. Znaczna grupa osób poszukujących odpowiedniej nieruchomości zauważa plusy płynące ze znalezienia lokum na obrzeżach miasta, a nie w jego centrum. Daje to ogromne możliwości takie jak:
  • zdecydowanie większy metraż niż w przypadku niewielkich mieszkań – za dokładnie tę samą cenę,
  • lokalizacja – zazwyczaj zabudowa szeregowa znajduje się w zielonej okolicy, gdzie zdecydowanie łatwiej wybrać się na spacer z małym dzieckiem,
  • możliwość posiadania własnego ogródka – część nieruchomości w zabudowie szeregowej przewiduje niewielki obszar na własny ogródek, gdzie można spędzać czas latem,
  • większa prywatność niż w przypadku mieszkania znajdującego się w bloku,
  • zdecydowanie niższe koszty ogrzewania niż np. w przypadku domu wolnostojącego – bezpośrednie sąsiedztwo innego budynku wpływa na brak utraty energii cieplnej, co przekłada się na koszty utrzymania.

Większa przestrzeń w atrakcyjnej cenie

Zabudowa szeregowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują większego metrażu w doskonałej cenie. Warto zauważyć, że zwłaszcza duża rodzina potrzebuje mieszkania 3-4-pokojowego. W centrum miasta można liczyć na tego typu nieruchomość w bardzo wysokiej cenie. Jeżeli jest ona niższa, to zazwyczaj kosztem rozmiaru poszczególnych pomieszczeń. Specjalista z firmy Samson Dom Sp. z o.o. wyjaśnia: "standardowe mieszkanie oferowane współcześnie na rynku nieruchomości to około 60-70 m². Takie rozwiązanie bardzo często sprawdza się w przypadku rodziny o modelu 2+2 – czyli dwójka rodziców i dwójka dzieci. Jednak w momencie, kiedy ta rodzina się powiększa, potrzebna jest także zdecydowanie większa ilość miejsca. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zabudową szeregową. Domy znajdujące się na obrzeżach miast w wielkości 100-110 m² kosztują często tyle, co wspomniane wcześniej mieszkanie w centrum. Oferta jest tym bardziej godna rozważenia, że wielkie miasta cały czas się rozwijają więc nawet mieszkając na obrzeżach można liczyć na dobrze rozbudowaną infrastrukturę, bliską odległość od placówek edukacyjnych, czy medycznych".
Zabudowa szeregowa prezentuje się bardzo estetycznie. Zazwyczaj całe osiedle zachowane jest w podobnym stylu, co jest dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania. Zazwyczaj w obrębie wspólnoty wydzielone są również place zabaw, czy specjalne tereny rekreacyjne, gdzie można spędzać wolny czas.


Popularne posty z tego bloga

Jak wykonać wiatroizolację dachu spadzistego?

Błędy popełniane przy użytkowaniu kotłów CO