Aplikacja Tapkey. Bezpieczne wejście bez kluczaWybierając zamki do drzwi wejściowych, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy drzwi prowadzą do wnętrza domu, firmowego biura czy garażu, chcemy mieć pewność, że do pomieszczeń nie dostaną się osoby do tego niepowołane. Stosowanie tradycyjnych zabezpieczeń w postaci wielu zamków w jednych drzwiach, rygli i kłódek niestety nie jest szczególnie wygodne ani eleganckie.


Zamki elektroniczne, na Zachodzie popularne od lat, obecnie zyskują coraz większe zaufanie Polaków. Jako pierwsi do tych nowoczesnych rozwiązań przekonali się zarządcy dużych obiektów przemysłowych. Dzięki wkładkom elektronicznym możliwe jest tworzenie rozbudowanych systemów kontroli dostępu, przydatnych właśnie w biurowcach oraz siedzibach dużych korporacji. Obecnie z wygody, jaką zapewniają zamki otwierane kartą, brelokiem czy po prostu telefonem może korzystać każdy.

Fenomen zamków na telefon

W XXI wieku smartfon jest chyba najczęściej używanym narzędziem. Rozmaitych aplikacji używamy wszyscy. Telefon nie służy już tylko do dzwonienia; za pomocą aplikacji płacimy rachunki, robimy zakupy, planujemy trasy podróży, monitorujemy swoją aktywność fizyczną, a nawet szukamy życiowych partnerów. A to znaczy, że telefon zawsze mamy przy sobie. O kluczach można zapomnieć, ale o telefonie – nie.
"Pomysł użycia telefonu jako klucza jest prostą konsekwencją rosnącego znaczenia smartfonów w naszej codzienności. Elektroniczne zamki nie są nowym wynalazkiem, a możliwość zakodowania klucza do wkładki w telefonie wynikła z potrzeby naszych czasów. Dzięki temu rozwiązaniu otwieranie drzwi jest jeszcze prostsze i szybsze niż w przypadku wkładek obsługiwanych kodem, a jednocześnie dużo bezpieczniejsze od zamków zbliżeniowych na mały transponder, który nietrudno gdzieś zawieruszyć" – opowiada nasz rozmówca z DOM Polska.

Cyfrowy system zamykania z aplikacją na smartfon

Obsługa zamka na smartfon z aplikacją Tapkey jest banalnie prosta. Wystarczy zbliżyć telefon do cyfrowej wkładki w drzwiach, aby zamek się odblokował. Oczywiście nie znaczy to, że drzwi może otworzyć każda przypadkowa osoba. O tym, komu udzielić dostępu do pomieszczeń, decyduje administrator systemu, czyli po prostu właściciel wkładki, przy czym przyznawanie uprawnień do używania zamka też jest łatwe i też odbywa się z poziomu telefonu. Administrator może stworzyć listę użytkowników zamka (i na bieżąco ją edytować), aby każdy z domowników czy użytkowników zamykanego pomieszczenia mógł otwierać drzwi smartfonem.
Systemy zamków cyfrowych z aplikacją Tapkey znajdują zastosowanie zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i wejściowych. W tym drugim przypadku wskazane jest stosowanie zamków antywłamaniowych, np. z serii DOM Guardian, które gwarantują pełne bezpieczeństwo chronionych wnętrz. W praktyce stosowanie zamków obsługiwanych telefonem sprawdza się nie tylko w domach prywatnych i biurach. Rozwiązanie cieszy się olbrzymią popularnością osób działających w branży turystycznej, udostępniających lokale pod wynajem krótkoterminowy. Dzięki możliwości przyznawania gościom czasowego dostępu do drzwi w sposób zdalny właściciel zyskuje pełną kontrolę nad swoimi apartamentami czy pokojami, a goście mogą cieszyć się przyjaznym i prostym sposobem zameldowania.

Popularne posty z tego bloga

Jak wykonać wiatroizolację dachu spadzistego?

Mieszkanie w zabudowie szeregowej. Dlaczego warto?

Błędy popełniane przy użytkowaniu kotłów CO