Zalety wkrętarek akumulatorowychPodczas przeprowadzania remontu czy trwającej budowy potrzebne są narzędzia, które zagwarantują, że będzie można szybko i sprawnie wykonać wszystkie prace. Wykorzystywany sprzęt musi być nie tylko funkcjonalny. Fachowcy zawsze podkreślają, jakie znaczenie ma jego poręczność oraz prosta obsługa. Dlatego też tak często sięgają oni po wkrętarki akumulatorowe? Jakie zalety mają te narzędzia?


Możliwość przenoszenia

Mobilność to główna zaleta wkrętarek akumulatorowych. Dzięki niej mogą one być używane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Nawet podczas prac w terenie specjaliści nie zawsze mogą liczyć na energię produkowaną przez agregaty prądotwórcze czy stałe przyłącze prądu. Wtedy właśnie nieocenione okazują się urządzenia akumulatorowe. Brak konieczności podłączania ich do sieci zapewnia, że można przy ich pomocy prowadzić prace montażowe w plenerze, np. w odległych zakątkach ogrodu.

Wygoda użytkowania

Wkrętarki akumulatorowe wykonuje się tak, aby pewnie leżały w dłoni fachowca czy majsterkowicza. Dzięki temu nawet przy długotrwałych pracach nie odczuwamy tak dużego zmęczenia mięśni, spowodowanego ciężarem sprzętu.
Wkręcanie elementów zdecydowanie ułatwia także brak kabla. Przewód nie przeszkadza, a wkrętarką można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Nie ryzykujemy tym samym uszkodzenia kabla czy wyrwania gniazdka elektrycznego ze ściany, podczas zbytniego oddalenia się z narzędziem. Natomiast do ich transportu służą niezwykle wygodne i praktyczne walizki lub kuferki.
Wkrętarka akumulatorowa to sprzęt, którym powinien dysponować każdy majsterkowicz. Jest lekka i poręczna oraz z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Przyda się także fachowcom, gdyż stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu profesjonalnych narzędzi montażowych” – mówi specjalista z firmy ROLMASZ.

Funkcjonalność

To, jakie funkcje ma wkrętarka akumulatorowa, zależy w dużej mierze od jej modelu oraz producenta. Nie zmienia to jednak faktu, że są to urządzenia wszechstronne. Zaprojektowane z myślą o ich jak najbardziej komfortowym użytkowaniu.
Niektóre z wkrętarek służą nie tylko do wkręcania, ale można przy ich pomocy także wiercić. Wymiana osprzętu nie wymaga korzystania z dodatkowych narzędzi.
Wkrętarki wyposażone w regulację prędkości oraz momentu obrotowego pozwalają na optymalne dopasowanie siły wkręcania do materiału czy długości wkrętu. Urządzenia z dwoma biegami zwykle na pierwszym biegu pracują z niższą prędkością, ale wyższym momentem obrotowym. Są to ustawienia przystosowane do wkręcania, zwiększają precyzję pracy oraz ułatwiają umieszczenie wkręta w podłożu. Natomiast drugi bieg, przeznaczony do wiercenia, charakteryzuje wyższa prędkość obrotowa i nieco niższy moment obrotowy.
Do wkrętarek zwykle dołączane są zestawy bitów i wierteł. Pojemne akumulatory umożliwiają pracę tych urządzeń przez długi czas. W wyposażeniu wkrętarek akumulatorowych często znajduje się także dodatkowy akumulator, dzięki czemu, czekając na naładowanie jednego, możemy kontynuować pracę z drugim.

Popularne posty z tego bloga

Jak wykonać wiatroizolację dachu spadzistego?

Mieszkanie w zabudowie szeregowej. Dlaczego warto?

Błędy popełniane przy użytkowaniu kotłów CO